senegal-vizesi

Senagal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal Vizesi İşlemleri;

Senegal’e seyahat edecek yolcularımızın öncelikle bizimle iletişime geçerek gerekli evraklar konusunda ve vize çıkış süresi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Tüm belgeleri eksiksiz temin ederek tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Eksiksiz gelen dosyalarda işlemler daha hızlı yapılır. Senegal Büyükelçiliği vermiş olduğunuz belgelere ek olarak evrak talep etme hakkına sahiptir.

Senegal Vizesi için Genel Evrak Bilgilendirmesi ;

  1. Pasaportun aslı ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 yılı aşmamalı ve en az içerisinde karşılıklı 2 boş sayfa olmalıdır.
  2. 2 adet 3.5*4.5 biometrik fotoğraf ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş )
  3. Kimlik fotokopisi
  4. Otel, uçak rezervasyonları yoksa ( Bizim tarafımızdan yaptırılacaktır. )
  5. Aşı sertifikası ( Sarıhumma aşı kartı aslı. )
  6. Tarafımızca bir bilgi formu iletilecektir, o bilgi formunu eksiksiz doldurmalısınız.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal’e seyahat edecek olan yolcularımızın seyahatlerinden en az 30 iş günü önce işlemlere başlamaları gerekmektedir. Büyükelçilik işlemleri 5-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Senegal Büyükelçiliği yoğunluğuna göre işlem süresi uzayabilir.

Senegal Vizesi İçin Hangi Pasaportlara Vize Gereklidir?

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Senegal Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Senegal’e seyahat edecek yolcularımızın işlemlere başlamadan önce mutlaka  vizeyurdu.com‘un Uzman Senegal vizesi ekibiyle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Senegal Büyükelçiliği tatillere ve yoğunluğa göre vize çıkış sürelerini kendi inisiyatifinde süreyi uzatabilir. Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.şahıslarla paylaşılmaz. Türk vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları kesinlikle Senegal vize süresinin uzatma işlemi yapamamaktadır. Vatandaşı olduğu veya oturma izinin olduğu ülkenin Senegal Büyükelçiliği ile yeniden vize başvurusu yapmalıdır.

Senegal Vizesi Hakkında Merak Edilenler?

Senegal vize ücreti 70 Usd ‘dir.

Senegal vizesi için seyahatinize en az 90 gün kala başvuru yapılmalıdır.

Senegal vizesi alabilmek için seyahatinizden en az 30 iş günü öncesinden, en fazla 90 iş gün öncesinden başvuru yapmanız mümkündür.

Eğer seyahatinize uzun bir zaman dilimi var ise itiraz edip olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Yâda yeniden başvuru yapıp tekrardan değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Senegal vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası zorunlu değildir, dileyen yolcularımız ek ücret ödeyerek seyahatinden önce Seyahat Sağlık Sigortası temin edebilirler.

Gerekli sağlık sigortası seyahat yapacağınız günleri kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortası kalacağınıza güne göre fiyat farklılığı göstermektedir. Detaylı bilgi için 05349221910 nolu numarayı arayabilirsiniz.