kuveyt-vizesi

Kuveyt Vizesi Nasıl Alınır?

Kuveyt Vizesi İşlemleri;

Kuveyt’e seyahat edecek yolcularımızın öncelikle bizimle iletişime geçerek gerekli evraklar konusunda ve vize çıkış süresi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Tüm belgeleri eksiksiz temin ederek tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Eksiksiz gelen dosyalarda işlemler daha hızlı yapılır. Kuveyt Konsolosluğu vermiş olduğunuz belgelere ek olarak evrak talep etme hakkına sahiptir.

Kuveyt Vizesi için Genel Evrak Bilgilendirmesi ;

  1. Pasaportun aslı ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 yılı aşmamalı ve en az içerisinde karşılıklı 2 boş sayfa olmalıdır.
  2. Otel, uçak rezervasyonları yoksa ( Bizim tarafımızdan yaptırılacaktır. )
  3. Aşı sertifikası ( E-Nabızdan QR kodlu olarak alınmalıdır. )
  4. Tarafımızca bir bilgi formu iletilecektir, o bilgi formunu eksiksiz doldurmalısınız.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt’e seyahat edecek olan yolcularımızın seyahatlerinden en az 15 iş günü önce işlemlere başlamaları gerekmektedir. Konsolosluk işlemleri 5-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Kuveyt Konsolosluğu yoğunluğuna göre işlem süresi uzayabilir.

Kuveyt Vizesi İçin Hangi Pasaportlara Vize Gereklidir?

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 gün süreli vizelerini tarafımızca başvurarak alabilirler ya da sınır kapılarında alabilmektedirler. Sınır kapısında sorunsuz ve hızlı bir şekilde geçiş için önceden vizenizi hazır bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 günde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Kuveyt Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kuveyt’e seyahat edecek yolcularımızın işlemlere başlamadan önce mutlaka  vizeyurdu.com‘un Uzman Kuveyt vizesi ekibiyle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Kuveyt Konsolosluğu tatillere ve yoğunluğa göre vize çıkış sürelerini kendi inisiyatifinde süreyi uzatabilir. Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.şahıslarla paylaşılmaz. Türk vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları kesinlikle Kuveyt vize süresinin uzatma işlemi yapamamaktadır. Vatandaşı olduğu veya oturma izinin olduğu ülkenin Kuveyt Konsolosluğu ile yeniden vize başvurusu yapmalıdır.

Kuveyt Vizesi Hakkında Merak Edilenler?

Kuveyt vize ücreti 50 Euro’dur.

Kuveyt vizesi için seyahatinize en az 90 gün kala başvuru yapılmalıdır.

Kuveyt vizesi alabilmek için seyahatinizden en az 15 iş günü öncesinden, en fazla 90 iş gün öncesinden başvuru yapmanız mümkündür.

Eğer seyahatinize uzun bir zaman dilimi var ise itiraz edip olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Yâda yeniden başvuru yapıp tekrardan değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kuveyt vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası zorunlu değildir, dileyen yolcularımız ek ücret ödeyerek seyahatinden önce Seyahat Sağlık Sigortası temin edebilirler.

Gerekli sağlık sigortası seyahat yapacağınız günleri kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortası kalacağınıza güne göre fiyat farklılığı göstermektedir. Detaylı bilgi için 05349221910 nolu numarayı arayabilirsiniz.