cezayir-vizesi

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır ?

Cezayir Vizesi İşlemleri;

Cezayir’e seyahat edecek yolcularımızın öncelikle bizimle iletişime geçerek gerekli evraklar konusunda ve vize çıkış süresi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Tüm belgeleri eksiksiz temin ederek tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Eksiksiz gelen dosyalarda işlemler daha hızlı yapılır. Cezayir Konsolosluğu vermiş olduğunuz belgelere ek olarak evrak talep etme hakkına sahiptir.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir’e seyahat edecek olan yolcularımızın seyahatlerinden en az 20 iş günü önce işlemlere başlamaları gerekmektedir. Konsolosluk işlemleri 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Cezayir Konsolosluğu yoğunluğuna göre işlem süresi uzayabilir.

Cezayir Vizesi İçin Hangi Pasaportlara Vize Gereklidir?

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Cezayir Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cezayir’e seyahat edecek yolcularımızın işlemlere başlamadan önce mutlaka  vizeyurdu.com‘un Uzman Cezayir vizesi ekibiyle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Cezayir Başkonsolosluğu tatillere ve yoğunluğa göre pasaport çıkış sürelerini kendi inisiyatifinde süreyi uzatabilir. Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.şahıslarla paylaşılmaz. Türk vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları kesinlikle Cezayir vize süresinin uzatma işlemi yapamamaktadır. Vatandaşı olduğu veya oturma izinin olduğu ülkenin Cezayir Konsolosluğu ile yeniden vize başvurusu yapmalıdır.

Cezayir Vizesi Hakkında Merak Edilenler?

Cezayir tek giriş 30 günlük kalmalı vize ücreti 100 Euro’dur.
Cezayir çoklu giriş 90 günlük kalmalı vize ücreti 160 Euro’dur.

Cezayir vizesi için seyahatinize en az 20 iş gün kala başvuru yapılmalıdır.

Cezayir vizesi alabilmek için seyahatinizden en az 20 iş günü öncesinden, en fazla 40 iş gün öncesinden başvuru yapmanız mümkündür.

Eğer seyahatinize uzun bir zaman dilimi var ise itiraz edip olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Yâda yeniden başvuru yapıp tekrardan değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Cezayir vizesi için 30 bin Euro masrafı karşılayacak Seyahat sağlık sigortası şarttır.

Gerekli sağlık sigortası seyahat yapacağınız günleri kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortası kalacağınıza güne göre fiyat farklılığı göstermektedir. Detaylı bilgi için 05349221910 nolu numarayı arayabilirsiniz.