cin-vizesi

Çin Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Çin vizesi için gerekli evraklar ve Çin vizesi için gerekli belgeler aşağıda sunulmuştur. Çin vize ücreti ve Çin belediye onaylı davetiye temini konusunda bizden telefon ile bilgi alabilirsiniz.

 1. BİLGİ FORMU (Bizim tarafımızdan isteyebilirsiniz)
 2. ŞİRKETİN FAALİYET BELGESİNİN ASLI. (Islak imzalı son 6 ay )
 3. ŞİRKETİN VERGİ LEVHASI FOTOKOPİSİ (2016)
 4. DİLEKÇE (örneğini bizden isteyiniz)
 5. NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
 6. 6- PASAPORT
 7. 1 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF KOYU RENKLİ ELBİSE VE ARKA FON BEYAZ OLMASI GEREKİYOR (33 x 48 cm –son 6 ayda çekilmiş)
 8. ADLİ SİCİL KAYDI (e-Devlet)
 9. 4A VEYA 4B HİZMET DÖKÜMÜ(e-Devlet)
 10. ÇİN’DEKİ DAVET EDEN FİRMADAN DAVETİYE MEKTUBU
 11. ÇİNLE TİCARET YAPTIĞINIZA DAİR 10 BİN DOLARLIK FATURA (kaşe yada imzalı gerekir)
  (Belediye onaylı davetiye varsa faturaya gerek yoktur)
 12. NOTER ONAYLI İMZA SİRKÜSÜ-İMZA BEYANNAMESİ (2 şubat 2016’dan sonra kişinin giriş çıkışı var ise gerekmiyor.)
 13. GÜNCEL BANKA HESABINDA 5 BİN DOLARLIK YADA 5 BİN DOLARI KARŞILAYACAK BANKA HESAP HAREKETİ (belediye onaylı davetiye varsa banka gerekmez.

Çin Vize Davetiyesi

Vize Başvuru Formu

Çin Vize Dilekçesi

Çin Vizesi Nasıl Alınır ?

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Çin resmi makamlarından alınmış olan Belediye Davetiyesi Çin’e hiç girişi yoksa belediye davetiyesine ek olarak (şirket davetiyesi) gereklidir.
 • Son 2 yılda gidenlerden İmza Sirküsü ve Noter onaylı beyanname istenmemektedir.
 • Başvuru sahibinin, başvuru esnasında parmak izi alınacaktır.

Pasaportta Irak, Suriye, Pakistan, Afganistan, Libya’ya 3 ve 3’den fazla giriş var ise;

 1. Neden gidildiğine dair şirket antetli kağıdına dilekçe yazılması gerekmektedir.
 2. Belediye davetiyesinin yanında şirket davetiyesi de olması gerekiyor

  NOTLAR:

  İstanbul’dan başvuru yapılabilmesi için davetiyelerin ‘Consulate General of P.R. China İstanbul’ adına olması lazım.

 

YENİ UYGULAMA HAKKINDA

Seyahat Acentemizin, hiçbir şekilde Konsolosluklar üzerinde yaptırım gücü ve vize garantisi taahhüt edebilme yetkisi yoktur. Konsolosluktaki gecikmelerden ve değişik aksamalardan seyahat acentamız sorumlu değildir.

Evrakların acentemize tam ve eksiksiz verilmesini takiben pasaportlar Konsolosluğa teslim edilir ve ilgili Konsolosluk kurallarına göre işleme tabii tutulur. Çeşitli sebeplerle Konsolosluk tarafından vize verilmeyen durumlarda mesuliyet bize ait değildir.

Önemli Not: Vize alacak yolcularımızın pasaportlarını 1 gün evvelden evraklarla birlikte firmamıza ulaştırması gerekmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları bir aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Çin vizesi Kaç günde çıkar sorusunun cevabı , normal şartlarda ( bayram , resmi tatil vs. ) Vizenin sonuçlanma süresi 5 iş günüdür.

Çin’e seyahat edecek yolcularımız için Seyahat Sağlık Sigortası Opsiyoneldir. 0212 659 6454 numaralı telefondan seyahat sigortaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.Çin Vizesi için Daha detaylı bilgiye çinvizesi.com.tr adresinden aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Çin vizesi için gerekli belgeler

Konsolosluğa yazılan dilekçelerin özel bir formatı vardır. Dilekçe formatını ofisimizden talep edebilirsiniz.Çin Vizesi işlemleri için Acentemizden size özel müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz 0212 659 6454

Çin Kanton Fuarı Vizesi

Kanton fuarı yılda 2 kez bahar aylarında düzenlenmektedir. Dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiyeden yoğun katılım ve talep olamaktadır. Özellikle Çin Kanton fuarı na gidecek yolcuların oluşan yoğunluktan ötürü sıkıntı çekmemesi için kanton fuarı ve diğer benzeri çin fuarları ndan önce seyahat planlarını yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Çin Uçak bileti, seyahat sigortası ve vize işlemlerinizi Vizeyurdu olarak güvenle ve ekonomik olarak gerçekleştirmekteyiz. Kanton fuarı na ve diğer Çin fuarlarına gidecek olan iş adamlarımıza şimdiden ticari başarılar dileriz.

Çin Vizesi Üzerindeki Yazılar Ne Anlam İfade Ediyor?

Bu yazımızda sizler ile Çin vizesi üzerindeki yazıların ne anlam ifade ettiğini birlikte inceleyeceğiz.

 1. Kategorisi ni belirtmektedir.
 2. Vizenin verildiği tarihi belirtmektedir.
 3. Çin’e son giriş tarihini belirtmektedir. Burada şu şekilde bir bilgilendirme yapmak gerekiyor, Vize ile Çin’e son giriş tarihinden itibaren Vize Süresi kadar Çin’de kalabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 30 günlük vizesi olan bir yolcunun Vize son kullanım süresi 10 Ekim olduğunu var sayalım, bu yolcu 10 Ekim’de Çin’e giriş yaparak Vize Süresi kadar Çin’de kalabilir.
 4. Bir yolcunun  Çin‘e yıl içerisindeki girişlerini ifade etmektedir. Tek Giriş, Çift Giriş, 6 aylık çok giriş, yıllık giriş gibi örneklendirilebilir.
 5. Vize Süresini belirtmektedir. Diğer bir ifade bir yolcunun Çin’e yaptığı her girişteki maksimum girebileceği gün sayısını belirtir.
 6. Yolcunun adını belirtmektedir.
 7. Yolcunun cinsiyetini belirtmektedir.
 8. Yolcunun doğum tarihini belirtmektedir.
 9. Yolcunun pasaport numarasını belirtmektedir.
 10. Yolcunun Vize Numarasını belirtmektedir.